Joie mytrax

//Joie mytrax

Joie Mytrax

Joie Mytrax to wózek spacerowy renomowanej brytyjskiej marki wyróżniający się wśród konkurentów swoją niezwykłą funkcjonalnością, a zarazem kompaktowością. Wózek Mytrax może służyć jako wielofunkcyjny wózek 3 w 1, bowiem przy pomocy specjalnych adapterów na jego stelażu można zamocować kompatybilny fotelik samochodowy oraz kompatybilną gondolę. Warto nadmienić, że zmiana siedziska spacerowego na gondolę lub fotelik samochodowy nie przysporzy żadnych problemów, ponieważ system wypinania siedziska został stworzony z myślą o szybkiej i łatwej transformacji wózka. Spacerówka Joie Mytrax może służyć już noworodkom, co jest możliwe dzięki rozkładanemu do pozycji leżącej siedzisku.

Ogromną zaletę wózka spacerowego Mytrax stanowi jego wykonany z aluminium lekki stelaż. Można na nim nie tylko zamontować gondolę lub fotelik, ale dodatkowo szybko i sprawnie się go składa. Złożenie wózka zajmuje jedynie kilkanaście sekund i nie wymaga ściągania siedziska spacerowego. Dla obarczonych wieloma drobiazgami i rzeczami rodziców z pewnością kluczowy jest fakt, że system składania wymaga użycia tylko jednej ręki. Wystarczy maksymalnie odchylić budkę, złapać za rączkę w siedzisku i pociągnąć do góry. Proste, prawda? Ze złożoną spacerówką można się wygodnie i bezpiecznie przemieszczać. Po złożeniu uruchamia się automatyczne zabezpieczenie przed samoistnym rozłożeniem się mechanizmu, a żeby oszczędzać siły i energię, złożony wózek można ciągnąć za sobą niczym walizkę na kółkach. Stelaż zasługuje na pochwałę również z uwagi na wieńczącą go regulowaną rączkę teleskopową. Regulacja wysokości rączki odbywa się poprzez wysuwania i wsuwanie, nikt więc nie powinien mieć z tym trudności. Do wyboru jest aż pięć pozycji, dzięki czemu każdy znajdzie wysokość i pozycję idealną dla siebie. Dla wygody rodziców przy rączce zamontowany został uchwyt na kubek. Dzięki niemu w trakcie spaceru będzie można błyskawicznie ugasić pragnienie.

Brytyjski producent wózków Joie zadbał również o to, żeby prowadzenie wózka Mytrax i manewrowanie nim było w jak największym stopniu bezproblemowe i wygodne. W tym celu spacerówka została wyposażona w cztery pompowane (lecz bardzo trwałe, bo nieprzebijalne)koła o różnej wielkości. Tylna para kół jest większa od przedniej, dzięki czemu wózek bez problemu pokonuje przeszkody miejskie, np. krawężniki, a do tego doskonale prowadzi się na bardziej wymagającym terenie poza miastem. Przednie koła są skrętne, jednak żeby umożliwić wygodne użytkowanie w każdych warunkach, można je zablokować do jazdy na wprost. Dodatkowo, wszystkie koła są amortyzowane, co ułatwia prowadzenie spacerówki nawet na trudniejszym terenie, ale również zapewnia dziecku komfort jazdy niezależnie od rodzaju nawierzchni. Warto przy okazji nadmienić, że przy kołach znajduje się łatwo dostępny hamulec nożny.

Podczas tworzenia modelu Mytrax dużo miejsca poświęcono elementom, które mają wpływ na wygodę znajdującego się w wózku dziecka oraz na komfort jego użytkowania przez rodziców. Poszczególne elementy spacerówki podlegają regulacji, żeby jak najbardziej dopasować je do potrzeb i wielkości dziecka. Siedzisko można umieścić w czterech pozycjach, przy czym możliwe jest rozłożenie oparcia na płasko, żeby dziecko mogło uciąć sobie w trakcie spaceru drzemkę. Wyregulować można również podnóżek, dostępne są dwie pozycje. Regulowana jest także rączka – temu elementowi poświęciliśmy więcej miejsca powyżej. Ponadto spacerówka Joie Mytrax jest wyposażona w budkę typu peek-a-boo. Budka jest obszerna i rozkładana, a w razie potrzeby można ją poszerzyć o kilka paneli, po czym wysunąć mały daszek. Dzięki temu dziecko jest doskonale chronione nawet przed bardzo mocnym słońcem lub wiatrem. Żeby zapewnić dziecku optymalną temperaturę budka jest dodatkowo wyposażona w okienko wentylacyjne, które zapewnia cyrkulację powietrza, a także pozwala rodzicom zerkać na znajdujące się w wózku dziecko.

Siedzisko zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na jego wygodną regulację, ale również z powodu zamontowanych w nim najbezpieczniejszych pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa. Takie pasy doskonale zapobiegają wypadnięciu dziecka z wózka, a dodatkowo nie powodują dyskomfortu, ponieważ są wyposażone w miękkie nakładki. Dla dodatkowej ochrony, Mytrax wyposażony jest także w pałąk bezpieczeństwa, który jest elegancko obszyty tkaniną wyściełającą całe siedzisko.

Wymienione wyżej elementy to nie jedyne zalety tej spacerówki. Pod siedziskiem znajduje się duży i bardzo pojemny kosz, który pomieści wszystkie potrzebne rzeczy i zakupy. Na uwagę zasługuje także zdejmowana tapicerka, którą łatwo się czyści. Dzięki temu wózek spacerowy Joie Mytrax może służyć przez lata i wciąż prezentować się doskonale.

By | 2018-08-27T06:18:33+00:00 Sierpień 27th, 2018|Opinie|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment